سیستم ضد سرقت iMac Pro مجهز به ارتباط همراه خواهد بود

سÛست٠ضد سرÙت Ø¢ÛÙÚ© پرÙ

شایعات جدید منتشر شده از وب سایت Macrumors ادعا می‌کنند که سیستم ضد سرقت آیمک پرو با استفاده از ارتباط شبکه همراه و پردازنده A10 Fusion کار خواهد کرد.

Macrumors همچنین ادعا می‌کند که سیستم ارتباط شبکه همراه در سیستم ضد سرقت آیمک پرو برای امنیت بیشتر همواره به شبکه همراه متصل خواهد بود و حتی در صورت خاموشی دستگاه نیز، اتصال به شبکه برای ردیابی موقعیت دستگاه همواره روشن باقی خواهد ماند.

این قابلیت با توجه به برچسب قیمت پایه 5000 دلاری آیمک می‌تواند یک قابلیت بسیار مفید برای ایمن سازی این کامپیوتر رومیزی قدرتمند و حرفه‌ای باشد.
شایعات منتشر شده در وب سایت مذکور همچنین تاکید دارند که سیستم ضد سرقت در آیمک پرو ارتباط مستقیمی با پردازنده جانبی A10 Fusion در این محصول دارد.

پیش از این و مشخصا در ابتدای هفته جاری؛ اطلاعاتی مبنی بر وجود یک پردازنده جانبی با معماری ARM در آیمک پرو منتشر شده بود. این اطلاعات تاکید می‌کردند که پردازنده کم مصرف و جانبی A10 Fusion که تا پیش از این توسط اپل در محصولاتی نظیر آیپد پرو و اپل‌تی‌وی به کار گرفته شده بود؛ به آیمک پرو اجازه می‌دهد تا حتی در زمان خاموش بودن نیز قادر به انجام برخی از وظایف نظیر ارتباط مستقیم با دستیار هوشمند صوتی سیری باشد.

در صورت حقیقت داشتن این شایعات، قدرتمندترین کامپیوتر رومیزی اپل در کنار پردازنده هشت هسته‌ای اینتل زئون (Intel Xeon) مجهز به یک پردازنده کم مصرف با معماری ARM و مشخصا A10 Fusion برای کاربری همیشگی از دستیار هوشمند سیری و همچنین بهره مندی از سیستم ضد سرقت خواهد بود.

گفتنی است که iMac Pro اولین و گران قیمت ترین محصول با پسوند «پرو» از سری کامپیوتر های یکپارچه رومیزی یا همان All in One کمپانی اپل به حساب میاید. این محصول با سخت افزار بسیار قدرتمند به عنوان نسخه آپدیت شده از کامپیوتر ورک استیشن Mac Pro تولید شده است.

آیمک پرو اولین محصول در نوع خود هست که با رنگ خاکستری فضایی طراحی و تولید شده است. این محصول در جریان کنفرانس جهانی توسعه دهندگان سال جاری میلادی (WWDC 2017) توسط اپل معرفی شد و طبق زمان بندی این کمپانی قرار است کمتر از یک ماه دیگر و مشخصا در ماه دسامبر سال جاری روانه بازار شود.


/ 0 نظر / 42 بازدید