وقتی اینترنت قاتل اصلی شادی‌های کودکانه می‌شود

موبایل، مقصر اول و آخر غمگینی و افسردگی مردم جهان است

خوشحالی و شادی واقعی از زندگی بسیاری از مردم جهان رخت بربسته است. شاید قبول داشته باشید که در سال‌های اخیر، مسایل کمتری می‌توانند سبب خوشحالی یک نفر باشد. اما دلیلش چیست؟

این‌طور به‌نظر می‌رسد که این مساله خارج از کنترل ماست. برخی از انسان‌ها ذاتا خوش‌بین و مثبت‌اندیش هستند و همیشه نیمه پر لیوان را می‌بینند و بعضی دیگر، درست برعکس بدبین و منفی‌گرا هستند و از منظر آنها همه چیز در عالم بد و زشت و منفی است و دلیلی برای شاد بودن وجود ندارد!

درست است، اتفاق‌های بد همیشه روی می‌دهند و هر کدام از ما ممکن است در زندگی شخصی یا کاری خود با مشکلاتی مواجه شود. اما اینها دلیل نمی‌شود که شاد نباشیم.

این ما هستیم که انتخاب می‌کنیم وقت شادی و استراحت خود را به چه شکلی سپری کنیم. به همین خاطر مهم است که فعالیت‌های شاد و غیر شاد را از یکدیگر تمیز داده و به سراغ آنهایی بروید که در بهبود کیفیت زندگی ما نقش موثری دارند.

در این رابطه، محققان با بررسی سبک زندگی حدود یک میلیون نوجوان آمریکایی به دنبال کشف علل نارضایتی جوانان از زندگی در سال‌های اخیر هستند. دانشمندان می‌خواهند بدانند آیا با ایجاد تغییر در فعالیت‌هایی که در ساعات بیکاری صورت می‌پذیرند، می‌توان شادمانی را دوباره به زندگی امیدهای آینده باز گرداند یا خیر!

/ 0 نظر / 27 بازدید